Érdekességek, listákHumorHumoros listák

10 az állattulajdonosok által tévesen hitt állatgondozási mítosz

A világ lakosságának csaknem 57%-a tart valamilyen háziállatot a statisztikák szerint. Az állattulajdonosok igyekeznek mindenben a legjobbat nyújtani kedvenceiknek, de olykor a felesleges aggodalmak és félreértések sajnálatosan rossz következményekkel is járhatnak. Például a mesékkel ellentétben a macskák nem szeretik a tejet, sőt még káros is nekik, a kutyák pedig nem élvezik az egyoldalú étrendet. Alább összegyűjtöttünk 10 olyan népi hiedelmet, mellyel a gondos gazdik nap, mint nap szembesülnek.

1. mítosz: a kutya száraz orra betegséget jelent.

A jóllakott kutya fölötte huzafrézik az orrocskája állapotát, hiszen sok tévhit kering ezzel kapcsolatban, pedig az orr nedvessége, hője változásának lehet rengeteg oka, melyek közül sok teljesen normálisnak számít. Ha a kutya egészségi állapotát szeretnénk felmérni, jobban tesszük, ha az állat viselkedését figyeljük (evés, ivás, széklet), és esetleg beszerzünk egy hőmérőt kifejezetten állatok számára.

2. mítosz: egy idősebb kutyát nem lehet tanítani.

A világ legokosabb kutyájának tartott Chaser, a border collie több mint 1000 szót tanult meg, és még idős korában is ugyanolyan buzgalommal tanulta az új trükköket, mint fiatalon. Ne hagyjuk, hogy a kutya életkora visszatartson minket attól, hogy megpróbáljunk neki valami újat tanítani.

3. mítosz: amit mi megeszünk, azt az állatok is megehetik.

Sok kedvenccel szerencsétlenül járnak, mert gazdájuk nem tudja, hogy mi mindent ehet és mi mindent nem ehet az állat. Ha a kedvencünknek valami új ételt szeretnénk adni, mindig nézzünk utána, hogy az állat számára ez nem ártalmas-e.

4. mítosz: a háziállatokat évente kell oltani.

A védőoltásokkal kapcsolatban is sok a tévhit. A hetedik könyv az immunrendszerünket támogató oltásokról szól. Igen, a védőoltások fontosak, de egy adag a legtöbb esetben kellő védelmet nyújt a fertőzésekkel szemben.

5. mítosz: a háziállatok nyála gyorsítja a sebgyógyulást.

Most biztos jönnek a hagyományos módszerek. Igaz, a sérült állatok gyakran nyalogatják sebeiket, de sajnos ez nem jelenti azt, hogy a seb nem fertőződik el. Sőt, a sebről könnyen átkerülhet a nyál a sebbe, ami tovább ronthatja a dolgokat.

6. mítosz: a halak jól érzik magukat a kis akváriumban.

Ez egy igazán népszerű mítosz. A kerek akváriumokban tartott aranyhalaknak sajnos rengeteg problémájuk van az oxigénellátással. Ha halat szeretnénk tartani, mindig válasszunk tágas, négyzet alakú akváriumot.

7. mítosz: minden papagáj megőrzi a beszédet.

Minden bizonnyal hallottál már a legcsacska papagájmítoszról. A papagákok mindig beszélnek. Valójában sok papagájfajna esélye sincs rá, hogy megszólaljon.

8. mítosz: az étrend megváltoztatása rossz hatással van a rendszeres bélműködésre.

Képzeljük csak el, hogy napjainkban minden nap ugyanazt az ételt kéne megennie. Tetszene neki? Az állatorvosok azt javasolják, hogy a legiszletes, egészséges étrend legjobb hatással van az állatunk egészségére.

9. mítosz: a macskáknak tejet kell inniuk.

Mindenki ismeri a meséket, ahol a macskának tejet kell innia, de valójában jobb, ha nem adjuk nekik. A tej hányást és hasmenést okozhat, ráadásul a macskák számára túlságosan kalóriadús, magas a laktóz- és a kazeintartalma.

10. mítosz: veszélyes az, ha a háziállatunkkal együtt alszunk.

Aggodomra semmi ok, ha mind Te, mind a kedvenced egészséges, akkor osztozhattok a fekhelyen. Sőt, kutatások bizonyítják, hogy a közös alvás jót tesz az emberek mentális egészségének, és segíti a jó alvást.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET