Minden tettünk hatással van az életünkre. A jó és rossz cselekedetek egyaránt visszahatnak ránk, mint egy jól irányzott bumeráng. Tehát minden tettünknek következményei vannak, amelyek akár előnyök, akár káros hatások lehetnek, amelyekkel idővel szembe kell néznünk. Nagyjából így működik a karma elve és maga a karma. Egy ilyen kiindulóponttal érdemes lehet figyelembe vennünk, hogy hogyan kezeljük más embereket.
Egy napra valaki elfoglalta a parkolóhelyemet, amelyért fizetem a díjat. Dühös voltam, de aztán a karma elrendezte a dolgot – megakadályozta, hogy az autóm megkarcolódjon.
Aki másnak vermet ás, maga esik bele.
Nemrég feltörték az autómat, és minden értéket elvittek belőle, de az elkövető a pénztárcáját otthagyta az autóban. A rendőrség már a helyszínen volt, amikor hazaért.
Egy autóvezető a lezárt sávba hajtott, hogy megelőzze a többi, türelmesen várakozó autót:
13 éves voltam, amikor a bátyám éjszaka törölte le a hajam egy vicces fogás eredményeként. Nagyon mérges voltam rá, de hónapokig úgy tettem, mintha elfelejtettem volna. Az elsőnapon az iskolában visszavágtam, mivel ő volt a fő áldozat.
A szomszédom mindig a csikkeket dobja le az erkélyről. Egyik földszinti lakó összegyűjtötte azokat egy nagy zacskóba, és egy reggelen letette a szomszéd ajtaja elé:
Valaki odacsapott az autómnak, és elhajtott anélkül, hogy üzenetet hagyott volna. Sajnos a rendszámtáblája leesett.
Éttermi pincérként dolgozom, és egy középkorú nő szokott jönni hozzánk, aki mindig tiszteletlenül beszél velem és a többi pincérrel. Egyik alkalommal, amikor az étterem tele volt, a kollégám hangosan megkérdezte, hogy szeretné-e igénybe venni a 65 év felettieknek járó nyugdíjas kedvezményt? A nő arcába szökött a vér.
Végre ez a galamb is megtapasztalta, hogy milyen érzés, amikor rád pöttyent valaki:
Az autó tulajdonosa megtanulta, hogy miért tilos a tűzcsap mellett parkolni.
A múlt héten ellopták a biciklimet, és akkor láttam újra egy hirdetést. Felhívtam az eladót (a tolvajt), hogy érdeklődjek a bicikliről, és Megbeszéltünk egy találkozót. Amikor a helyszínen voltam, alaposan megvizsgáltam a biciklit, és amikor 100%-osan biztos voltam benne, hogy az enyém, akkor megkérdeztem, hogy tehetek-e egy próbakört.
Az eladó (tolvaj) azt mondta, hogy persze. Ráugrottam, és szó szerint visszaloptam a saját biciklimet. Amikor már elég messzire voltam, hívtam a rendőrséget.
Ma reggel egy ember bevágott elém az autójával, majd beállt a parkolóhelyemre és közben még mutogatott is nekem. Fél órával később újra találkoztam vele, amikor belépett az irodámba, mert állásinterjúra jött hozzám. Hát, az interjú nem tartott sokáig.
A lopás visszafordíthatatlan hatást gyakorolt, és a tolvaj hamarosan megbánta cselekedetét: