Érdekességek, listák

10 etikett szabály, amit minden utazónak tudnia kell

Egyszer mindenki életében eljön az idő, amikor csomagokat készít egy útra, talán még országok közötti utazásra is. A turisták általában kedvesen fogadnak mindenhol, de nagyon fontos, hogy betartsák az adott hely szokásait. Ez egyrészt segít szakítani a kulturális eltéréseket, és közelebb hozza a másik ország embereit. Emellett, a félreértések és kellemetlenségek elkerülése érdekében is fontos, hogy megismerjük az adott ország etikett szabályait.

Szeretnénk segíteni, hogy felkészült legyél, ha egyszer ellátogatsz egy olyan országba, ahol a dolgok másképp működnek, mint ahogyan te megszoktad. Íme tíz olyan etikai szabály, amire figyelni fogsz, amikor utazol.

1A saláta vágás franciaországi szokása

Franciaországban szemöldökráncolásra ad okot, ha késsel vágják a salátát. Ennek történelmi háttere van. Régen az evőeszközök ezüstből készültek, egy olyan fémből, ami oxidálódik, ha ecettel érintkezik. Bár manapság már más anyagokból készülnek az evőeszközök, a szokás még mindig érvényben van, ollót vagy a kezünket ajánlott használni a saláta vágásához.

2A hal megfordítása Kínában

Kínában fontos, hogy a halat úgy együk ahogy tálalva van. Itt a hal megfordítását balszerencsének tartják, ugyanis halászhajó megforduláshoz kötik.

3Különleges szappan a dél-koreai nyilvános mosdókban

Koreában a nyilvános wc-kben gyakran találkozhatsz szappanos rudakkal, amiket a kézmosáshoz használnak. Általában szerencséd van, ha folyékony szappant találsz a mosdóban, de egy speciális, rúdra erősített szappan a jellemző, mely dörzsöléssel tisztítja meg a kezedet.

4A legidősebb ember első evése Koreában

Koreában nem számít, hogy mennyire vagy éhes, nem kezdhetsz el enni, mielőtt az asztalnál ülő legidősebb személy ne kezdene hozzá az evéshez. Ezen kívül egy másik szabály, ha inni töltesz, akkor a melletted ülő személyt kell megkérdezned. A koreaiak egymás poharát töltik meg.

5Az angol teázásnál betartandó szabályok

Angliában a teázás során nem szeretnek hallani kanálcsörgést a keverés közben, és várják, hogy a csészét ne hagyd benne. Az erre való a csésze alatti tányér.

6Slag a kambodzsai vécékben

Kambodzsában a vécékben a slag a megszokott. Nyilvános WC-k ritkán előfordulnak. Használt vécépapírt egy kosárba kell helyezni, mert a csatornarendszerek gyakran nem tudnak megbirkózni vele. A vécé öblítésére és a személyes testápolásra is használják.

7Minden el kell fogyasztani Indiában

Indiában várják, hogy tányérodat teljesen üresen tárulsz fel, az étel iránti tisztelet jeleként, amit szent találnak.

8Kezet vált Indonéziában

Indonéziában a bal kezüket a WC-n használják, a jobb kezüket pedig az ételekhez. Ha a bal kezeddel adsz valamit át, udvariatlannak tarthatják, mert azt tartják „WC kéznek”. Az ételhez a jobb kéz használata az elfogadott.

9A kenyér megcsókolása Afganisztánban

Afganisztánban és más muszlim országokban, ha a földre esik a kenyér, azonnal fel kell venned, és meg kell csókolnod. Így fejezik ki a tiszteletüket az étel iránt. Itt senki sem aggódik a baktériumok miatt.

10kézzel enni Chilében tilos

Chilében nem ajánlott kézzel enni, még sült krumpli vagy hamburger esetében sem. A chileiek ízléstelennek tartják ezt a módszert. Ezért minden étkezésükhöz külön kés és villa áll rendelkezésre.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET