A gyermekláncfű, a kertész rémálma vagy gyógyító csodaszerek?
Míg sokan a gyermekláncfüvet csupán bosszantó gyomnövényként ismerik a kertünkben, mások a legnagyobb értékes gyógynövényként emlegetik. Ez a csodálatos növény nemcsak számos betegségeket gyógyít, hanem a rendszeresen fogyasztott étrend egy része is lehet, amely erősíti és megvédi egészségünket. A gyermekláncfű elősegíti az emésztést, ápolja a májat és az epehólyagot, segít a reuma kezelésében, segít a vesekövek feloldásában, enyhíti az aknét és a krónikus bőrbetegségeket, és általános tonikként alkalmazható különböző egészségügyi problémáknál.
Az életerő forrása: a gyermekláncfű
Lehet, hogy sokunknak feltűnt, hogy a gyermekláncfű elképesztően makacs és ellenálló! Még az aszfalt legapróbb repedéseiből is képes kinőni, még a legnagyobb nyári hőségben is. Ez a szívósság és életerő általunk is hasznosítható, ha alkalmazzuk ezt a csodás növényt. A gyermekláncfüvet felhasználhatjuk salátában, teaként, frissen préselt lé formájában, kávéként, borban vagy gyermekláncfűgyökér-kivonatként. Fontos, hogy a választott készítményt rendszeresen és kúraszerűen alkalmazzuk több héten keresztül.
A gyermekláncfű számtalan alkalmazási módja
A gyermekláncfű híres a pozitív hatásairól, melyeket az emésztésben részt vevő szervekre gyakorol. Serkenti a gyomorsav-termelődést, étvágyat gerjeszt és görcsoldó hatása van. A gyermekláncfű serkenti az epe termelődését a májban, javítja a zsíranyagcserét. Hepatitiszben, epekövességben és májcirrózisban is gyakran alkalmazzák.
Ha valakinek vércukorszintjével kapcsolatos problémái vannak, vagy már cukorbetegséggel küzd, annak ajánlott naponta egy csésze gyermekláncfű teát inni vagy gyermekláncfűgyökér-kivonatot szedni, mert a gyermekláncfű segít harmonizálni a fennálló egyensúlyhiányt.
A gyermekláncfűgyökeret általános erősítőszerként használhatjuk, hogy újra lendületbe hozzuk a szervezetet. A gyermekláncfűgyökér erősíti a vesét, a májat, a hasnyálmirigyet, a lépet, a beleket és a gyomrot, valamint segít a méreganyagokat eltávolítani a szervezetből.
A gyermekláncfűnek vizelethajtó hatása is van, ennek ellenére – ellentétben a szintetikus vízhajtókkal – nem okoz ásványi anyag-hiányt, sőt: a szervezetet fontos ásványi anyagokkal látja el, különösen káliummal. Tehát sikeresen alkalmazható húgyúti fertőzéseknél is.
Tea készítése gyermekláncfűgyökerből
A felsorolt panaszok bármelyikére alkalmazható a gyermekláncfű, legyen az egyszerű tea vagy frissen préselt növényi nedv formában. Természetesen a teát szárított virágokból is elkészíthetjük, de mivel a gyökér értékesebb, most a gyermekláncfű gyökér teájának elkészítését mutatjuk be.
A tavaszi virágzás előtt gyűjtött gyermekláncfű gyökeret szárazon tisztítjuk meg (tehát nem mossuk), hosszában csíkokra vágjuk, és egy levegős, meleg helyen néhány nap alatt megszárítjuk. Ebből a szárított gyökérből csészénként mintegy 2 teáskanállal hideg vízbe áztatjuk egy éjszakára. Másnap a teát kissé felforraljuk, leszűrjük, és naponta legalább három csészét fogyasztunk belőle.