Muskátlid leve soha többé nem sárgul, és végtelen virágzatot biztosít. Fedezd fel elképesztő technikámat!
A muskátliknak a levelek sárgulása a segítségért kiáltás jele, ha valahol melléfogtunk. Azonban nincs ok az aggodalomra, mert általában létezik megoldás a problémákra!
1. Ültetés után:
Ez az időszak az, amikor az alsó levelek sárgulasát tapasztalhatjuk. Nem követtünk el hibát, de vágjuk le ezeket a leveleket! Pár nap múlva a növény alkalmazkodik az új helyzetéhez és csak zöld leveleket termel majd.
2. Túlöntözés:
A muskátli jellemzően szárazságtűrő és napfénykedvelő növény. A futók naponta néhány óra árnyékot is kedvelnek, míg az állók a napfényben érzik jól magukat. Túlöntözéskor a pangásban lévő víz levélsárgulást okozhat. Ilyenkor szabadítsuk meg a növényt ezektől a levelektől. Az optimális, ha növényünk talaja mindig enyhén nedves. Muskátlit a kora reggeli órákban vagy este locsoljuk.
3. Párás időben:
Különösen párás időben figyeljünk oda arra, hogy a muskátli kevesebb vizet igényel. A levélsárgulás elkerülhető néhány locsolás kihagyásával.
4. Hideg víz:
Öntözzük esővízzel vagy lágyított vízzel a muskátlikat! A jéghideg csapvíz nem csupán sárgulást okozhat, de akár teljes pusztulás is bekövetkezhet.
A levél halványsárga színűvé válik, ha a muskátlinak tápanyaghiányos a talaja. A futó muskátlit hetente, az állókat pedig kéthetente tápoldatozzuk!
6. Forró, száraz idő:
A sárgulást vagy levélvörösödést idézhet elő. Ezen elszíneződött leveleket mindenképp vágjuk ki. Tartsunk be egy locsolási ritmust, mivel a muskátli szereti, ha a gazdája pontos.
7. Kevés öntözés:
8. Hosszú hőségek :
A kánikulában érdemes egy kevésbé napos helyre áttenni a muskátlit. Így a levélsárgulast is megelőzhetjük!
9. Gombás fertőzés:
Amennyiben a muskátli nem fejlődik, levelei sárgulnak és gombás fertőzésre gyanakszunk, azonnal távolítsuk el a beteg növényt a többi egészséges növénytől! Ez az egyetlen módja annak, hogy a többi muskátlit megvédjük a pusztulástól.