Hasznos

12 hiba, amit a legtöbb ember elkövet a mindennapokban

Szinte mindenki beleesik néhány olyan apró hibába, amik jelentős hatással lehetnek az egészségére. A mindennapi rutin során gyakran figyelmen kívül hagyjuk azokat a látszólag jelentéktelen dolgokat, mint például a mobilunk használata, a körömrágás, vagy a WC használat. Összegyűjtöttünk 12 dolgot, ahol a legtöbben hibázunk.

A fülpiszkálók helytelen használata

Sokan úgy gondoljuk, hogy a fülpiszkáló segít megszabadulni a fülfülűtől. Azonban a valóságban inkább a fülzsírt beljebb tolja, ami súlyos problémákat okozhat, például dobhártya sérülést, ami halláskárosodást eredményezhet. Ha gondot észlelünk, keressük fel az orvost.

Helytelen fogmosási technika

Hibásan mossuk meg a fogunkat, ha csak fel-le irányba tisztítunk, hiszen ez felgyorsíthatja a fogkő képződését. A fogorvosok javaslata szerint, a fogainkat 2 percen keresztül kellene mosni, hogy alaposabb legyen a tisztítás.

Pamut párnahuzat használata

A pamut párnahuzat a bőr megszárítása és ráncok kialakítása mellett, a hajunkat is károsíthatja. Jobb választás lenne helyette a selyem párnahuzat.

Fogkefe rendszeres csere hiánya

Az elhasznált fogkeféken könnyen megtelepednek a baktériumok, ami egészségügyi problémákat okozhat. Éppen ezért a fogorvosok ajánlása szerint, 2 havonta cseréljük ki a fogkefénket.

Körömrágás

A körömrágás általában stresszreakció, és sokan hiszik, hogy segít az oldani a feszültséget. Azonban ennek káros hatása van mind a megjelenésünkre, mind az egészségünkre. Keressünk inkább más, egészségesebb stressz-csökkentő módszereket!

Ritka tisztítás napi használatú tárgyak esetén

Vajon milyen gyakran tisztítjuk meg a nap mint nap használt tárgyainkat? A fogantyúk, a billentyűzet, a kapcsolók és a mobiltelofonok számos baktériumot hordoznak.

Az íny gondozásának mellőzése

Bármennyire is alaposan mosod a fogaidat, a fogselyem használata nélkül nem tudod megfelelően tisztán tartani az ínyedet. A fogselyem segít csökkenteni a baktériumok elszaporodását a szájban, és megelőzheti a fogínygyulladást.

Túl gyakori hámlasztás

Ha túl sűrűn hámlasztunk, az pattanások és ráncok kialakulásához vezethetünk vele az arcunkon. A bőrgyógyászok azt javasolják, hogy csak heti kétszer végezzünk bőrradírozást, mert a túlzott használat többet árt, mint használ.

A lábköröm rossz vágása

Ha túl rövidre vágjuk a körmeinket, a zokni és a séta súlyos fájdalmat okozhat. A megfelelő módszer alkalmazásával elkerülhetjük a kényelmetlenségeket és a benőtt köröm kialakulását.

Fluoridos fogkrém használata

A fluoridos fogkrémek különösen veszélyesek lehetnek a gyermekekre, hiszen hozzájárulhatnak a fogazat fejlődési rendellenességeihez. Az ilyen termékek használata növelheti az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát is.

A kézmosás elmulasztása a WC használata után

Egy friss felmérés szerint a férfiak 62%-a, a nők 40%-a mondta, hogy nem mos kezet a WC látogatás után. Az indoklásuk általában az volt, hogy időpazarlásnak érzik. Pedig a kézmosás elmulasztása a leggyakoribb módja a fertőző betegségek terjedésének.

Túl gyakori porszívózás

Ha túl sűrűn porszívózunk, a gépbe került por visszakerülhet a levegőbe a következő alkalommal. Kiemelt fontosságú a porszívó rendszeres tisztítása és a szűrő időszakos cseréje.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET