HasznosHírekOtthon

Banánhéjat a befőttes üvegbe? Meglepőek lesznek az eredmények!

A banán a legkedveltebb gyümölcsök közé tartozik, különösen télen. A héja azonban legtöbbször a szemetesben végzi, ami nagy hiba! Cikkünkben felvázolunk néhány lehetőséget, hogy mire is használhatod ezt a sokat elpazarolt terméket. Ráadásul a túlérett banánt is fel lehet használni, amely rendkívül egészséges.

1. A banánhéj tápanyagforrás

A gyümölcs héja nem értékes az emberi szervezet számára, és enni nem ajánlott. Ugyanakkor a benne található tápanyagok, rostanyagok, ásványi anyagok és vitaminok – mint például a kálium, magnézium, mangán, antioxidánsok, karotinoidok, fehérjék és B6- és B12-vitaminok – igen hasznosak lehetnek. Az érett banán szárított héja körülbelül 12%-nyi ásványi anyagot tartalmaz, melynek nagy része kálium. Emellett a magnézium- és kalciumtartalma is jelentős, és nitrogént, valamint ként is találhatunk benne.

A banánhéjak gyűjtése az első lépés. Kisebb darabokra vágva jobban bomlik. Egy befőttesüvegbe helyezve, ami félig van töltve héjjal, majd vizet öntünk rá és lezárjuk, az erjesztési folyamat megkezdődik. Héten át kell hagyni hűvös és sötét helyen. Azután le kell szűrni róla a folyadékot és kész is a trágyaként használható banánhéj. Ezt felönthetjük vízzel 1:5 arányban, majd növényeink földjébe önthetjük. A rózsák és virágos évelők, valamint a szobanövények is szeretik ezt a táplálékot.

2. További remek ötletek a banánhéj hasznosítására

3. Fogfehérítés banánhéjjal

Vegyük a frissen megfogyasztott banán héját, és a héj fehér belső felével, fogmosás után, naponta többször dörzsöljük be fogainkat. Így természetes módon és vegyszermentesen fehéríti a fogakat.

4. Bőrápolási praktikák banánhéjjal

Vidd fel a héjat a bőrödre. Kezdd az arcoddal, majd a kézfejedde, könyököddel és lábaddal. Az antioxidánsok nem csak fertőtlenítenek, hanem táplálják, puhítják és ránctalanítják is a bőrt. A banánhéj a pattanások és pikkelysömör ellen is hatásos.

5. Aranyér kezelése banánhéjjal

Aranyér esetén kenjük be a problémás területet naponta kétszer a banánhéjjal, mivel gyulladáscsökkentő hatású.

6. Szobanövények kezelése banánhéjjal

Fogjuk meg a banánhéj puha oldalát és egymás után tisztítsuk meg a növények levelét. A banánhéj leporolja, megtisztítja és egészséges fényt ad nekik.

7. Bőri kinövések, dudorok és szemölcsök kezelése

Kezen és lábon kezeld a bőri rendellenességeket banánhéjjal. Naponta többször kend be vele, vagy éjszakára rögzítsd a helyére a banánhéjat.

8. Bőrcipők tisztítása banánhéjjal

Tisztítsd meg a cipőt a kosztól, a banánhéj belső részével dörzsöld át alaposan. Töröld le egy száraz ronggyal a felületet, hogy megszabadulj az esetleges banán maradéktól.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET