EgészségHírek

Van szőrszál az álladon? Vigyázz, mert komoly problémákra utalhat!

eltüntetni az álla. Túlmutat a szépségi problémákon, mivel súlyos egészségügyi problémák jele lehet.

Az állon megjelenő szőrszálak gyakran csak közelről, a tükörben tűnnek fel. Ennek ellenére, sok nőben kellemetlenséget válthat ki a látványuk. Természetesen, az első reakció általában a gyors eltávolítás, lehúzva mintha ott sem lenne, de idővel újra felbukkanhat. Ténylegesen, hosszú távon ez a jelenség komoly egészségügyi problémákat jelezhet. Nézzük meg, melyek ezek a problémák, amikre oda kellene figyelnünk:

1. Genetika

Az állon növő szőrszálakért legtöbbször a genetika a felelős. Ha például a nagymamádnak is volt néha szőrszál az állán, nagy eséllyel neked is lesznek. Emiatt azonban nem érdemes aggódni, mert teljesen természetes folyamat.

2. Hormonális problémák

Ha a testeden olyan helyeken kezd szőr nőni, ahol normális esetben nincs szőr, akkor szinte biztos, hogy a hormonok okolhatók érte. Pontosabban a férfi nemi hormonok túltermelődésére utal. A menopauza időszakában is megfigyelhető a nemkívánatos szőrösödés, mivel ilyenkor a szervezet kevesebb ösztrogént termel. Sajnos, ez a folyamat természetes, és kevés teendőnk van ellene.

3. Policisztás ovárium szindróma (PCOS)

Ez már komoly egészségügyi probléma. A PCOS egy hormonális betegség, ami gyakran jár a férfi nemi hormonok túlsúlyával. Egyes szakértők komplex anyagcsere-zavarnak is nevezik. Persze nem csak a túlzott szőrösödés jelezheti (az állon, a mellbimbók körül, a karokon), hanem például a rendszertelen menstruációs ciklus, a petefészek ciszták, a teherbeesési nehézségek, vagy a súlyproblémák (hízás vagy túlzott soványság). Ha ezek közül több jellemző rád, mindenképp fordulj orvoshoz.

4. Cushing-szindróma

Ez a betegség a mellékvesekéreg túlműködésével jár, ami a kortizol, azaz a stresszhormon túltermelődését eredményezi. Ezáltal nem csak a szőrösödés fokozódik, hanem az anyagcseréd is megváltozik. Általánosságban a vércukorszint és a vérnyomás magas, a hason pedig gyakran láthatóak „stria”k. Néha azonban a kortizol túltermelődését az ízületi gyulladásra vagy asztmára szedett gyógyszerek is okozhatják.

5. Kongenitális adrenális hiperplázia

Ez a betegség rendkívül ritka, és általában már születéskor felfedezik. Tehát, ha eddig nem tudtál róla, valószínűleg nem ez okozza az állad szőrösödését.

6. Terhesség vagy fogamzásgátló tabletta

Ha babát vársz, tudd, hogy teljesen normális jelenség az állad szőrösödése. Ez a jelenség a hormonális változásoknak tudható be, és gyakran jelentkezik kismamáknál. A baba születése után ez a probléma általában megszűnik.

Megszabadulás az álladon növő szőrtől

Akkor is, ha a szőrszálak megjelenése nem utal betegségre, érdemes eltávolítani. Ha csak egy-két szál válik zavaróvá, könnyedén magad is ki tudod húzni, de ha több és zavaró, gyantázás is szóba jöhet. Egy további alternatíva lehet a lézeres szőrtelenítés is.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET