A fehérkalapú csiperkegomba népszerűsége
A fehérkalapú csiperkegomba rendkívül közkedvelt húshoz hasonló ízvilága miatt, ugyanakkor nem mindenki tudja, hogyan készítse el úgy, hogy a gombában található összes tápanyag megmaradjon. A gombát nem csak ízletesnek, hanem tápanyagban gazdagnak is akarjuk tálalni. Most bemutatjuk, hogyan!
Milyen hosszan főzzük a csiperkét?
A főzés időtartama nagymértékben függ a gomba frissességétől. Ha friss gombát használunk, forrásban lévő vízben 7 percig főzzük, míg kuktában elegendő 5 perc. A lényeg, hogy még főzés után is megőrizze tápanyagait. Párolás esetén, a gomba 10 percig főzzük. A fagyasztott gombát először ki kell olvasztani, megmosni, majd már forrásban lévő vízbe 3 percre beleszórni.
Milyen előnyökkel jár a csiperke fogyasztása?
A főtt csiperkegomba segíthet a székrekedés enyhítésében és az emésztési folyamatok szabályozásában. A gomba keményítőtartalma táplálja a hasznos bélbaktériumokat, ezzel hozzájárulva a bélrendszer egészségének fenntartásához.
A Pennsylvania Egyetem kutatói azt találták, hogy a csiperkegombában 12-szer több az L-Ergothioneine nevű antioxidáns, mint a búzacsírában, vagy a csirkemájban. Ez a gomba nagyfokú immunerősítő potenciált jelent.
A dél-koreai Hanyang Egyetem kutatói azt találták, hogy a gomba rendszeres fogyasztásával csökkenhet a mell- és prosztatarák kialakulásának esélye. A csiperkegomba, hasonlóan az antioxidánsokban gazdag zöld teához, rendkívül hasznosnak bizonyult a betegségek megelőzésében.