Biztosan már ezerszer megválaszoltad ezt a kérdést és felidézi a KRESZ- tanulás gyötrelmes pillanatait, de nem véletlenül hoztam mára ezt a tesztet. Ugyanis még mindig nagyon sokan elbuknak ezen a kérdésen. Sokan rossz választ adnak arra, hogy vajon ki kanyarodhat utoljára? Te valóban azok közé tartozol aki tudja erre a jó választ? Lássuk, mutatom a kérdést!
A közlekedési szabályok ugyan változnak, de van ami örök. Az pedig az áthaladási sorrend. Ez soha nem évül el, ez soha nem változik meg. A balesetmentes közlekedéshez elengedhetetlen szabály ez. Nézzük a kérdést, vajon neked is mumus lesz?
Íme a kérdés, amin a vidéki sofőrök 99%-a elbukik:
Első ránézésre, pofon egyszerűnek tűnik és ebből a lazaságból adódik, hogy sokan rosszul válaszolnak rá. Több szabályt is fel kell tudnod ismerni ahhoz, hogy elkerüljed a koccanást vagy az akár ennél nagyobb balesetet is. Nézd meg alaposan a képet és írd le az áthaladási sorrendet! Te vajon, hogy oldottad meg? Sikerült észrevenned az összes szabályt?
Íme a megoldás:
Mivel közlekedési táblák egyáltalán nincsenek a kereszteződésben, így a jobbkéz-szabály az érvényes, ez az első szabály. Ezt észreveszik, de itt meg is állnak, nem keresgélnek tovább!
A helyes megoldás azonban az, hogy A, Te, és legvégül a B jelű kocsi. Ez a KRESZ-kérdés nagyon trükkös, mert ha nem a vizsgán, hanem a való életben adódik ilyen helyzet, akkor a józan paraszti ész szerint míg az A (akinek elsőbbséget kell adj) lekanyarodik, addig a B is át tud haladni a kereszteződésen a legvégén pedig mész te. Vizsgán azonban nem tanácsos ezt a választ adni.
Pontosan az ilyen furfangos tesztek miatt kell mindig naprakésznek lenned a közlekedési szabályokkal. Amennyiben te tisztába vagy a helyes áthaladási sorrenddel, már sok ember biztonságáért tettél, természetesen a tiédet is beleértve!