A főváros új sebességmérő rendszere hamarosan élesedik, erről Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere számolt be közösségi oldalán.
A budapestiak már hozzászokhattak az új traffipaxok látványához, amelyeket már hónapok óta tesztelnek a város különböző pontjain. A mérőeszközök október első felében, csupán egy hét alatt 38.790 esetben rögzítettek gyorshajtást, természetesen még büntető intézkedések nélkül.
„A sebességmérő kamerák kihelyezése nem önkormányzati feladat, de fontos lépést jelent abban, hogy Budapesten senki ne veszítse életét közlekedési balesetben” – hangsúlyozta a főpolgármester. Karácsony elmondta, hogy a biztonságos budapesti közlekedés érdekében több további intézkedés is zajlik, például a zebrák korszerűsítése, sebességhatárok lejtöltése, sulizóna-programok indítása és új, védett kerékpársávok létrehozása. Mindezekkel egyenként kívánják elérni, hogy Budapest biztonságosabb és élhetőbb várossá váljon.
A főpolgármester hosszú távú célnak nevezte a biztonságos közlekedés gondolatát, és kijelentette: „Szeretnénk, ha nem félelemből, hanem mosolygva engedhetnénk az útra a gyermekeinket.”
A Budapesti Rendőr-főkapitányság is szorosan együttműködik a Fővárosi Önkormányzattal a közlekedésbiztonság javítása érdekében. Emellett a fix telepítésű sebességmérő kamerák mellett, állványról és mozgó járművekről is mérik majd a sebességet, akár civil autók használatával is. Az Árpád hidon például korábban is fokozott ellenőrzéseket végeztek a gyorshajtók visszaszorítása érdekben.
A Fővárosi Önkormányzat által bevezetett mérőrendszerek a rendőrséggel folytatott együttműködés nyomán már a VÉDA-rendszer részeivé váltak. A traffipaxok helyszíneit a baleseti statisztika és az infrastruktúra alapján választották ki.
Íme, a legfrissebb sebességmérő helyszínek:
Az újonnan telepített traffipaxok több forgalmas fővárosi úton és kereszteződésébe is megjelennek. Cikkünkben összegyűjtöttük a legújabb helyszíneket:
Árpád híd – Népfürdő utcai lehajtó (mindkét irányban) III. kerület, Szentendrei út – Raktár utca és Monostori út kereszteződése (mindkét irányban) Rákóczi híd – A híd budai és pesti hídfőjei Petőfi híd – Budai lehajtó Bécsi út – Zay utca (mindkét irányban) Bajcsy-Zsilinszky út – Alkotmány utca Üllői út – Vágóhíd utca és Határ út XI., Bocskai út – Tass vezér utca 6-os főút fővárosi szakasza – Növény utca és Duna utca (Savoya Park) Ferihegyi repülőtérre vezető gyorsforgalmi út – KÖKI terminál (mindkét irányban) XI., Budaörsi út – Rupphegyi út XI., Balatoni út – Péterhegyi lejtő XIII., Váci út – Lőportár utca
A fővárosban történő gyorshajtás komoly következményekkel járhat. A hatóságok célja, hogy minél több közlekedő tartsa be a sebességhatárokat, így növelve Budapest útjainak biztonságát. Ezért a hatóságok mindent megtesznek a szabályokat megszegők visszaszorításáért.