HasznosHírekOtthon

Professzionális tippek a mikuláscserje tartós gondozásához

1. Bennfentes tanácsok a mikuláscserje gondozásához

A mikuláscserje gondozása a tapasztalt kertészeknek is kihívást jelenthet, így elsőre talán ijesztőnek tűnhet az egyes szempontok kezelése. Szerencsére néhány alapvető szabályt követve, bárki élvezheti e karakteres, színpompás növény látványosságát. A következőkben bemutatjuk, mik a legfontosabb tudnivalók a mikuláscserje karbantartásával kapcsolatban, és hogyan kerülhetők el a leggyakoribb hibák.

2. Védelem a hideg és huzat ellen

Feltehetően el sem tudnánk képzelni talpli növényjenként téli hidegben és huzatos helyen a mikuláscserjét, hiszen a trópusi származású növények különösen érzékenyek a hidegre. Fontos tehát, hogy gondoskodjunk arról, hogy növényünk soha ne kerüljön 12°C alatti hőmérsékletre. Télen is dísze lehet otthonunknak, de a hideg időszakban különösen óvatosnak kell lenni vele. Otthonban legalkalmasabb hűvösebb helyre tenni, majd fokozatosan hozzászoktatni a végleges helyéhez.

3. Megfelelő fényviszonyok biztosítása

A mikuláscserje nem csupán a hőt, hanem a fényt is kedveli. Fontos, hogy világos helyen legyen, de kerüljük a közvetlen napfényt, mert a túl erős fény senkinek sem kedvez. A megfelelő fényviszonyok mellett a mikuláscserje sokáig élénk és színpompás maradhat, mindemellett megfelelő légzést és fejlődést biztosít a növény számára.

4. Óvatosan a fűtőtestekkel

Vannak dolgok, amelyeket a mikuláscserje nem kedvel, és ilyen például a túlzott hő. 18-20°C közötti hőmérséklet az ideális számára, így jó, ha megoldható, hogy ne közvetlenül a fűtőtest közelébe helyezzük a növényt. Amennyiben a növény túl közel kerül a fűtőtesthez, levelei sárgába fordulhatnak, és idővel le is hullhatnak.

5. Az öntözés egyensúlya

A mikuláscserje esetében az egyik legnépszerűbb kihívás az öntözés megfelelő mennyiségének megtalálása. Kerüljük a túlöntözést, mert ez a gyökérok rothadásához vezethet. Inkább az káros, ha a földje teljesen kiszárad, de ne is legyen túl nedves. Közepes méretű növény esetében a talaj felső 2-3 cm-ének száraznak kell lennie az öntözések között.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET