BelföldÉletmódGazdaságHírek

Fontos kérdés előtt áll a parlament: Munkaszüneti nap legyen-e a szenteste?

Ötödszörre kerül elő a hazai politika nagy kérdése: Becsüljük-e meg kellőképpen a szentestét, mint ünnepet, hogy munkaszüneti nappá nyilvánítsuk? De vajon mindannyiunk érdekében szól a javaslat, hogy december 24-e minden magyar számára szabadnap legyen?

A gazdasági versenyképesség miatt eddig mindig leszavazták a kezdeményezést

Balassa Péter, a Jobbik képviselője hozta ezúttal a reflektorfénybe a kérdést, reménysugárral teli szívvel, hogy végre elérjük, munkaszüneti nappá avatjuk a szentestét, ahogyan azt számos más európai ország is teszi.

Ha valóban átmenne Balassa Péter javaslata, a munkaszüneti napok száma egy szabadságos nappal gazdagodna, meglépve a korábbi 11-ről 12-re. Ezt a változást a következőképpen tükrözné a Munka Törvénykönyve 2012. évi I. törvényének 102. paragrafusának első bekezdése:

Munkaszüneti napok: január 1., március 15., nagypéntek, húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1., december 24-26.

Balassa szerint előremutató jelek mutatkoznak az ügy kapcsán, mivel 2023-ban már több nagykereskedelmi üzlet is fellendítette a kezdeményezést, munkavállalóiknak szabadnapot biztosítva a szentestére. Ennek ellenére a kormány álláspontja ezzel szemben változatlan, a javaslat ismét sikertelen próbálkozás maradt.

Amennyiben kíváncsiak, mely országokban töltenek a legtöbbet munkaszüneti nappal, itt a top 5:

  • Szlovákia és Románia azonos, 15 munkaszüneti nappal
  • Horvátország a meglehetősen impozáns 14 nappal
  • Ausztria éppen csak lecsúszik a dobogóról 13 nappal
  • és végül, de nem utolsó sorban Ukrajna 12 nappal

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Üdvözöllek, Csin Csilla vagyok, a Bikuci.hu írója. Szenvedélyesen érdekel a hírek világa és a különböző eseményekről való tájékoztatás. Célom, hogy naprakész információkkal lássam el az olvasókat és olyan tartalmakat hozzak létre, amelyek nemcsak…

EZ MÉG ÉRDEKELHET