Télen is előfordulhat az a helyzet, hogy igazi kaporra vágyunk az ételeinkben. Az alábbi technikával könnyen tartósíthatjuk.
De mit is kell tennünk pontosan? Első lépésként sterilizáljunk le egy-két befőttesüveget, mennyiségétől függően annyi adag kaprot szeretnénk tartósítani. Majd gondosan mossuk meg a kaprot és töröljük szárazra. Rendkívül fontos, hogy a befőttesüvegek is teljesen szárazak legyenek. A következő feladatunk lesz a kapor leveleinek leszedése a szárról, majd helyezzük őket az üveget. Jól zárjuk le, és már tárolhatjuk is a hűtőben. A lényeg, hogy két hónap eltelte után is frissnek fogja érezni a kaprot, mintha csak most szedték volna.
Érdemes tudni, hogy a kapor nemcsak érdekes ízt ad az ételeinknek, de egészségvédő hatással is rendelkezik. Ajánlott fogyasztása emésztési problémák, puffadás, aranyér és álmatlanság esetén is. Továbbá, a kapor képes a vérnyomás szabályozására, és szintén nagyban hozzájárul az immunrendszer erősítéséhez.
A kapor legértékesebb tápanyagait akkor tudjuk kihasználni, ha nyersen fogyasztjuk. A kapor magjából készült tea pedig hatásos lehet hasmenésnél, ezért nem árt, ha szárítva is elteszünk belőle egy kis adagot. A kapor nemcsak belsőleg, hanem külsőleg használva is hasznos, a főzetből készült arclemosóval megszabadulhatunk a pattanásoktól, szem alatti karikáktól és a rozáceatünetektől.
Ezeket láttad már?
- A nagyimtól tanultam a családi receptet: Mióta ezzel öntözöm a növényeimet, minden szomszéd irigykedve jön át
- Egész télen nem kell gyömbért vennem, mert minden nyáron így termesztek magamnak végtelen mennyiségűt!
- Milyen praktikus! Már régóta alufóliát használok, de ez a nyolc tipp még nekem is új volt