A konyhában nap mint nap használunk olyan eszközöket, amelyek megszokottságuknál fogva nem tűnnek potenciális veszélyforrásnak. Pedig érdemes velük óvatosan bánni, és módosítani néhány szokásunkon a baj elkerülése érdekében!
11. Műanyag edények
A műanyag edények rugalmasságához gyártáskor speciális vegyi anyagokat használnak, melyek veszélyesek lehetnek az egészségre. Ezeket az anyagokat biztosan nem szeretnéd az ételünkben és a szervezetedben találni.
10. Mosogató
Ha a mosogatóban hosszabb ideig hagyjuk az ételmaradékokat, gyorsan szaporodhatnak a baktériumok, például a szalmonella és sok más. Tehát a mosogató igencsak piszkos helynek számíthat.
9. Kések
A késeknek mindig élesnek kell lenniük. Ha nem így van, vágás közben eltérhet a késpenge, és komoly sérülést okozhatunk magunknak.
8. Szivacsok
A mosogatószivacsban rendkívül gyorsan szaporodnak a baktériumok. Ezen az semmit sem segítünk, ha kiöblítjük. Egyesek a mikrohullámú sütőben sterilizálják a szivacsot, mások fertőtlenítőben áztatják vagy a mosogatógépben mossák ki. Azonban a legbiztonságosabb megoldás, ha rendszeresen cseréljük.
7. Konyharuhák
A konyharuhák a konyha legpiszkosabb tárgyai közé tartoznak. Rengeteg baktériumot hordoznak, amik így bekerülhetnek az ételünkbe is.
6. Légfrissítők
A légfrissítőkben olyan vegyi anyagok találhatók, melyek tüdőkárosodást és akár rákot is okozhatnak. Jobban járunk, ha inkább kinyitjuk az ablakot, és kiviszi a szemetet.
5. Gáztűzhely
Soha ne feledkezzünk meg arról, hogy ellenőrizzük: kikapcsoltuk-e a gáztűzhelyet a főzés befejezték után. Így elkerülhetjük a gázszivárgást.
4. Tapadásmentes edények
A túlhevített teflon mérgező füstöt bocsát ki. Ezért ilyenkor jobb, ha a régi jól bevált serpenyőt használjuk.
3. Húsdaráló
Tartsuk távol az ujjainkat a húsdarálótól! Minden húsdarálóhoz jár egy eszköz, amellyel lemossuk a húst a darálóba. Használjuk ezt, ne a kezét!
2. Konyhamalac
A konyhamalacba kizárólag szemetet öntsünk, és soha ne nyúljunk bele! Ha véletlenül valamit bele is ejtünk, azt se próbáljuk meg az ujjaiddal kihalászni!
1. Vágódeszkák
Legyen konyhánkban mindig külön vágódeszka a hús és a zöldség számára. A nyers húsban lévő baktériumok komoly betegségeket okozhatnak. Sérült vagy nagyon karcos vágódeszkát ne használjunk, mert a repedésekben a baktériumok kitűnően tudnak szaporodni.
Ezeket láttad már?
- A nagyimtól tanultam a családi receptet: Mióta ezzel öntözöm a növényeimet, minden szomszéd irigykedve jön át
- Milyen praktikus! Már régóta alufóliát használok, de ez a nyolc tipp még nekem is új volt
- Egész télen nem kell gyömbért vennem, mert minden nyáron így termesztek magamnak végtelen mennyiségűt!