Hasznos

A konyhai praktikák mesterei vagyunk – csempéssze be ezeket az alapfogásokat a mindennapi főzésébe

Úgy határozott, több időt szeretne tölteni a konyhában és főzéssel készülni a hétköznapokra? Mielőtt azonban beszállna a főzőcsapatba, hadd adjunk néhány hasznos tippet, hogy kezdőként megkönnyíthessük a munkáját! Készítettünk egy listát a leghasznosabb trükkökkel, amelyek segítségével gyorsabban és hatékonyabban tud majd dolgozni!

Kristályos méz felolvasztása

A méz a polcán már olyan régen áll, hogy kikristályosodott? Ne ijedjen meg, ez természetes folyamat a jó minőségű mézek esetében! A mézet egyszerűen fel lehet olvasztani, ha az üveget forró vízbe rakjuk 5-10 percre, vagy a fedelét levéve mikróban felmelegítjük! Azonnal felhasználható a süteményekben!

Tojás feltörése héjdarabkák nélkül

Amikor a tojást az edény szélén ütjük, a tojáshéj alatt lévő vékony membrán is megreped. Így könnyen héjdarabok kerülnek az ételbe. Ennek elkerülése érdekében érdemes a tojást egy sík felületen, például a konyhapulton, felütni, így a membrán repedését megelőzve tisztábban törhetjük fel a tojást.

Zsemlemorzsa készítése a száraz kenyérből

A megmaradt száraz kenyeret és zsemléket remekül felhasználhatjuk otthoni zsemlemorzsa készítésére. Tegyük a száraz kenyeret műanyag zacskóba, majd a fagyasztóba. Amikor összegyűlt elegendő mennyiség, vágjuk nagyobb darabokra, tegyük aprítógépbe és daráljuk a kívánt állagúra. Terítsük szét egy tepsiben a morzsát, és 175 fokon süssük 4-6 percig.

Megmaradt paradicsomszósz tárolása

Sokszor csak egy kevés paradicsomszószra van szükségünk a receptekben. Ha van még maradék, és nem szeretnénk kidobni, egyszerűen eltárolhatjuk! Kanálnyi mennyiségeket tegyünk jégkockatartóba, majd rakjuk a fagyasztóba. Így a jövőben csak annyit kell kivennünk, amennyi éppen szükséges.

Félkemény sajt reszelése

A sajtreszelővel való dolgozás néha veszélyes lehet, különösen, ha puhább sajtokat próbálunk reszelni. Hogy ezt elkerüljük, a félkemény sajtokat helyezzük a fagyasztóba kb. 30 percre, így elegendően kemények lesznek ahhoz, hogy ne csússzanak le a reszelőről, és ne morzsolódjanak szét.

Fűszerezés időzítése

Gondolta, hogy a jó fűszerezés titka a nagy mennyiségben rejlik? Dehogy! Az időzítés sokkal fontosabb, azaz, hogy mikor adjuk hozzá a fűszereket az ételhez. Ha csak az étel majdnem kész a fűszerezéssel, akkor a fűszerek nem tudják teljesen kiadni az ízüket, így alig érezhetőek. Adjunk időt a fűszereknek, hogy jól belesüljenek, belefőjenek az ételbe!

Szárított fűszerek a friss helyett

Ha a recept friss fűszert ír elő, de nem szeretne néhány csipetnyi miatt egy egész csokor fűszert vásárolni, akkor a friss fűszereket bármikor helyettesítheti szárított fűszerekkel! Egy teáskanál friss fűszer ugyanannyi szárított fűszernek felel meg. Mivel a szárított fűszereknek erősebb, koncentráltabb az íze, ezért olyan esetekben válassza, amikor a főzés elején kell felhasználni, ez alatt az idő alatt enyhül az ízük. Viszont a bazsalikom, a petrezselyem, a menta esetében mindig ragaszkodjon a friss fűszerekhez, amelyeket elég tálalás előtt hozzáadni az ételhez.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET