Sztorik

Az emberi elme megfejtése: 21 pszichológiai jel, amelyek segítenek a másik gondolatainak megértésében

Sokszor ébred bennünk a vágy, hogy beles lássunk mások gondolataiba. Bizonyos embereknek van érzékük ehhez, de ha te nem tartozol közéjük, marad a testbeszéd kiértékelése. Az információk több mint felét nonverbálisan kapjuk meg. A mimika, gesztusok, testtartás sokat árul el igazi érzéseinkről és gondolatainkról. Most megismerkedhetsz néhány testbeszéd jelentéssel, amelyekből mások rejtett üzeneteit olvashatod ki.

1. Bezárt szemek

Ha a partnerünk beszélgetés közben becsukja a szemét, valamit elpróbál elrejteni előttünk. Nem feltétlenül tőlünk fél, inkább arról van szó, hogy zavarja a jelenlétünk, és szinte elbújna előlünk. Ha a szemét becsukja, mi számára már „eltűntünk”.

2. A száj eltakarása a kézzel

Ez a mozdulat gyermekkorunkból maradt meg, amikor nem akartunk valamit elárulni. Felnőttkorban is hasonló fixációval nyúlunk a szánkhoz, ha nem akarunk valamit elmondani. Lehet az egész tenyérrel, néhány ujjal, vagy ökölbe szorított kézzel is. Ha ezt a mozdulatott köhögéssel is összekötjük, azt akarjuk, hogy ne vegyék észre a szándékunkat.

3. A szemüveg szárának rágása

Ha látod, hogy valaki a szemüvegének szárát rágcsálja, próbáld meg támogatni, vagy feldobni a hangulatát. Ez a szorongás jele, az illető biztonságban akarja érezni magát, ahogy a csecsemő is a szoptatás közben. A szájban lévő ceruza, toll, rágógumi, cigaretta is ugyanezt a célt szolgálja.

4. Az arc kiemelése

Ez a mozdulat többnyire az ellenkező nem figyelmének megragadására szolgál. Az arcunkat a saját kezeinkbe támasztva teljes mértékben megmutatjuk az arcunkat, mintegy azt üzenve: “Nézz engem, ameddig csak akarsz.” Ezt a mozdulatot a férfiak gyakran felhasználják bókolásra megfelelő pillanatként.

5. Az áll dörzsölése

Ez a mozdulat gyakran azokra a személyekre jellemző, akik valamely döntés meghozatalát fontolgatják. Lehet, hogy közben távolba révednek, de annyira el vannak foglalva a saját gondolataikkal, hogy nem is tudják, merre néznek.

6. Keresztbe font karok

Ez az egyik leggyakoribb mozdulat. Testünk ilyen pozícióban elveszi a támogatást a többiektől, ezt a testtartást pedig gyakran akkor vesszük fel, ha valami bosszant minket. A keresztbe font karral jelezzük, hogy valami zavar bennünket.

7. Megjelenésünk feljavítása

Önkifejezésünk lényegi tartalma, hogy milyen benyomást szeretnénk kelteni. Ha egy nő szívesen tetszene egy férfinak, próbálja a lehető legjobb formáját hozni. Kihúzza a hátát, előretolja a mellét, és keresztbe teszi a lábát. Az összekulcsolt vagy test mellé leengedett karok azt jelzik, az illető erősen érdeklődik a másik személy mondanivalója iránt.

8. Előredőlés

Amikor valakinek tetszik valami, ösztönszerűen előredől annak érdekében, hogy közelebb kerüljön hozzá. Ebben a testtartásban lehetnek a lábak mozdulatlanok, de a test ösztönösen előre billen.

9. Hátradőlés

Ha valaki teljesen hátradől a székben, ezzel jelezni szeretné, hogy vége van a beszélgetésnek. Lehet, hogy az a személy, aki szinte egyensúlyt vesztett a szék háttámláján, zavarja valaki jelenléte.

10. Lábujjhegyen hintázás

A szorongó vagy ideges emberek gyakran a sarkuktól a lábujjukig hintáznak. Nem csak a gyerekek szokásának a régebb már ismert felnőtt változata.

11. Kezek összedörzsölése

A kezek összedörzsölése azt jelzi, hogy valaki éppen gondolkodik, vagy valami örömteli dolog fog történni vele. Reménykedést is kifejezhet. Sokan ezt csinálják, amikor tudják, hogy a jövőben valami jót hozhat számukra.

12. Kétkezes kézfogás

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET