EgészségHírek

Az Országos Mentőszolgálat felhívása: Így hívjunk helyesen mentőt!

Az Országos Mentőszolgálat elmondta, hogy számos téves riasztás nehezíti dolgukat, amelyek nem szorulnak sürgősségi segítségre.

A mentőszolgálat fő célja az életveszélyes helyzetek orvoslása, így minden felesleges kihívás nem csak munkájukat akadályozza, hanem azokra nézve is életveszélyes késedelemmel járhat, akiknek ténylegesen sürgős segítségre van szükségük.

Mit tekintünk valódi sürgősségnek?

A mentőszolgálat kapacitása és képességei elsősorban valódi életveszélyes helyzetek kezelésére szolgálnak, mint például szív- és agyvérzés, súlyos balesetek vagy hirtelen fellépő légzési problémák.

Az Országos Mentőszolgálat kiemelte, hogy ezek azok az esetek, ahol minden másodperc számít, és az azonnali orvosi intervenció életmentő lehet.

Ugyanakkor, gyakran befutnak olyan esetek, melyek nem igényelnek sürgősségi ellátást, mint a megfázás, sebek, kullancscsípés vagy kisebb, nem életveszélyes sérülések.

Ilyen esetekben a háziorvos, a sürgős segítségnyújtó szolgálatok vagy az ügyelet ideális segítségnyújtók lehetnek.

Az Országos Mentőszolgálat felhívja a lakosság figyelmét arra, hogy csak valódi életveszély esetén hívják a mentőket, és tájékozódjanak arról, mi minősül sürgős esetnek.

“Ha a mentőhöz riasztást indokolatlan esetek miatt hívnak, azok számára, akik ténylegesen rászorulnak, akár végzetes késedelmet is jelenthet” – figyelmeztet a mentőszolgálat.

Facebook oldalukon hozzátettek néhány útmutatást a helyes mentő riasztással kapcsolatban:

Hívjuk a mentőt, ha valaki elveszíti az eszméletét, súlyos légzési nehézségei vannak, erős mellkasi fájdalmat érez, vagy hirtelen jelentkezik bénulás vagy beszédzavar.

Ne hívjuk a mentőt, ha valaki megfázott, kisebb sebe van, kullancsot kell eltávolítani, vagy krónikus problémával küzd, amely nem igényel azonnali beavatkozást.

A helyes riasztás érdekében a helyes tájékozódás kulcsfontosságú. Sokan nem tudják, hogy kisebb betegségek és egészségi problémák esetén más egészségügyi szolgálatok állnak rendelkezésre, mint az ügyeletes orvos vagy a háziorvos.

“A lakosság felelőssége is, hogy segítségünkre legyenek, és megértsék, mikor van tényleges szükség sürgősségi beavatkozásra” – áll az Országos Mentőszolgálat közleményében.

Az Országos Mentőszolgálat felhívása emlékeztet mindannyiunkat arra, hogy rájuk való hivatkozással mindannyian hozzájárulhatunk a mentőszolgálat hatékonyságához.

Ha biztosan tudjuk, hogy csak valódi életveszély esetén fordulunk hozzájuk segítségért, akkor lehetőséget teremtünk arra, hogy a legjobbat hozhassák ki magukból a legkritikusabb helyzetekben.

A mentőszolgálat nem csak egy munkahely, hanem életmentő tevékenység, amelynek megfelelő működéséért mindannyian felelősek vagyunk. Minden helyesen kezelt riasztással egy lépéssel közelebb kerülünk egy hatékonyabb egészségügyi rendszerhez.

Kövess minket a Google Hírekben is!

Ezeket láttad már?

Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET