HasznosHírekOtthon

Duplázd meg epertermésedet ezzel a remek házi műtrágyával

Egy kis házi műtrágya nagy változást hozhat

Az epret termők számára nagyon fontos a bőséges és minőségi termés. Ez a házi műtrágya nem csak az eperfák számára adja meg a szükséges tápanyagokat, de rendkívül egyszerű elkészíteni és rendkívül költséghatékony. Felejtsd el a termés mediánitását és tapasztald meg a mennyiségi és ízbeli különbséget.

Miért van szükség a megfelelő epertrágyára?

Sokan panaszkodnak a kis termés mennyiségre, amit produálnak az amúgy egészséges és jól virágzó eperbokraik. Mindez legtöbbször a megfelelő trágyázás hiányának tudható be. Az eper növekedéséhez tápanyagdús talajra van szükség, ami az idő előrehaladtával, azaz a talaj megterhelésével, csökkenhet. Bemutatjuk azt a módszert, amivel ezen változtathatunk, és remek termést érhetünk el.

Nézd meg a házi műtrágya receptünket az eper számára

Hozzávalók:

– 50 g friss élesztő (vagy 1 teáskanál szárított élesztő)

– 1 liter meleg víz

– 1 evőkanál cukor

Elkészítés:

Keverjük össze az élesztőt, a cukrot és a meleg vizet egy tálban. Hagyjuk a készítményt egy napig állni szobahőmérsékleten. Másnap hígítsuk fel 1:5 arányban (1 rész műtrágya – 5 rész víz), és öntsünk belőle fél liter mennyiséget minden egyes eperbokor alá. Ez a műtrágya kitűnő tápanyagforrás az epernek, és ha megfelelően használjuk, bőséges és egészséges termést kaphatunk cserébe.

További tippek a házi készítésű műtrágyákról:

Műtrágya száraz kenyérből:

Öntsünk a száraz kenyérdarabokra vizet, majd hagyjuk néhány napig erjedni. Ezután hígítsuk fel az oldatot 1:10 arányban vízzel, és ezt használjuk az eper öntözésére.

Csalán oldat:

Töltsünk egy vödröt csalánlevéllel, és öntsünk rá vizet, majd hagyjuk ázni. Ezután hígítsuk fel a csalán oldatot vízzel 1:20 arányban.

Savanyú tej:

Keverjük össze az erjedt tejterméket humuszhoz és ezzel öntözzük az epret. Ez segít a növényeknek ideális környezetet teremteni a fejlődéshez.

Csirketrágya:

Hígítsunk csirketrágyát 1:10 arányban vízzel. Fontos, hogy ezt a trágyát csak az eper virágzásának kezdetéig alkalmazzuk, így megelőzhetjük a növények károsodását.

Ezek a természetes műtrágyák kiváló alternatívát nyújtanak a drága vegyszeres termékekkel szemben. Segítenek az eper növekedésének és fejlődésének támogatásában, illetve hozzájárulnak a fenntarthatóbb termesztéshez is. Bízz a természet erejében, és próbáld ki őket. Nagyon sok sikert!

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET