A páraelszívó használata elsősorban egyterű lakásokban nélkülözhetetlen: a főzés során keletkező illatokat, párákat képesek vagyunk vele semlegesíteni, így elkerülhetjük, hogy a hétköznapi szagok megtapadjanak a ruházatunkon is.
Manapság egyre gyakoribbak az egyterű lakóterek, amelyeknél a térszervezés során olyan kialakítás mellett döntenek, ami elhagyja a hagyományos ajtók használatát. Egy ilyen tervezésű lakásnál pedig elengedhetetlen egy jó minőségű szagelszívó beépítése a konyhába.
Idővel azonban a páraelszívóban is lerakódik a zsír és a porszemcsék, szennyezve azt. Ahhoz, hogy megfelelően működni tudjon, rendszeresen tisztítani kell.
Most bemutatunk egy olyan módszert, amely kimondottan hatékony tud lenni ebben. A főzés során képződő zsíros gőz a porral keveredik, és olyan réteget képez az elszívóban, amelyet igen nehéz eltávolítani.
Mégis fontos a tisztítása, mert az eldugult és szennyeződött szagelszívó már nem tud hatékonyan működni, ráadásul a zsíros felületeken hamar megtelepedhetnek különböző bogarak is.
Nemcsak a páraelszívó külső, de a belső részét is meg kell tisztítanunk. Vegyük ki a szűrőt, és tegyük bele egy légmentesen zárható zacskóba, majd áztassuk be egy éjszakára ammóniás oldatba.
Ezt követően mossuk át forró vízsugárral, és már kész is. A külső részt pedig töröljük át alkoholos oldattal, ez segít hatékonyan eltávolítani a szennyeződéseket.
Végül érdemes kipróbálni azt a módszert is, hogy a szűrőt beáztatjuk sós, citromsavas vízbe, és 15 percig hagyjuk benne. Ha ez idő alatt nem tisztul meg, akkor főzzük át egy kicsit, majd egy régi fogkefével dörzsöljük le.
Ezeket láttad már?
- Milyen praktikus! Már régóta alufóliát használok, de ez a nyolc tipp még nekem is új volt
- Egész télen nem kell gyömbért vennem, mert minden nyáron így termesztek magamnak végtelen mennyiségűt!
- A nagyimtól tanultam a családi receptet: Mióta ezzel öntözöm a növényeimet, minden szomszéd irigykedve jön át