BelföldGazdaságHírek

Hivatalos: Így alakul az élet az őszi szünet után – Új iskolai tanév rend!

Az 2024/25-ös iskolai tanév hivatalos rendje kész

A kormány kihirdetlette a 2024/25-ös iskolai tanév hivatalos rendjét, ebben meghatározásra kerültek a tanítási napok és az iskolai szünetek pontos időpontjai.

A friss Magyar Közlönyben megjelent rendeletből kiderül, mikor kezdődik és végződik a tanév, és milyen napokon számíthatnak a diákok a hosszabb szünetekre.

A tanév nyitása és zárása

A 2024/2025-ös tanév első tanítási napja a 2024. szeptember 2-i hétfő lesz, és 2025. június 20-áig, péntekig tart majd. Ez az időszak tele lesz mindenféle eseményekkel és szünetekkel, melyekre a diákoknak és pedagógusoknak egyaránt fel kell készülniük.

Őszi szünet

Az őszi szünetet megelőző utolsó tanítási nap 2024. október 25-én, pénteken lesz. Így a diákok majdnem egy teljes héten át pihenhetnek, és az őszi szünet utáni tanítási nap 2024. november 4-én, hétfőn kezdődik. Ez a szünet lehetőséget nyújt a tanulóknak, hogy kicsit feltöltődjenek a félév közepén.

Téli szünet

A téli szünetig tartó utolsó tanítási nap 2024. december 20-án, pénteken lesz. A pedagógusok és a diákok otthonukban tölthetik az ünnepeket és az újévet, ugyanis a következő tanítási nap csak 2025. január 6-án, hétfőn kezdődik. Ez a hosszú szünet ideális időszak a test és a lélek regenerálódására az új tanév előtt.

Tavaszi szünet

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2025. április 16-án, szerdán lesz. A szünet a hónap végéig tart, a diákok pedig április 28-án, hétfőn térnek vissza az iskolapadba. A tavaszi szünet ideális alkalmat teremt a húsvéti ünnepek megünneplésére és a tavaszi időjárás élvezetére.

A befejező évfolyamok tanítási napjai

A középiskolák végzős diákjainak az utolsó tanítási napja a következőképp alakul:

A gimnáziumok és szakgimnáziumok 12-es évfolyamának a tanítás 2025. április 30-án, szerdán ér véget, míg a kétéves szakiskolákban 2025. május 30-án, pénteken.

Tanítási napok száma

Azt is megállapították, hogy a tanítási napok száma a legtöbb intézménynél 183 nap lesz, bár vannak kivételek:

A gimnáziumokban és szakiskolákban: 180 nap, míg a nappali tagozatos szakgimnáziumokban: 179 nap.

A tanév rendje minden oktatási intézményre érvényes

A friss rendelet szerint a tanév rendje minden nevelési-oktatási intézményre érvényes, ideértve az általános iskolákat, gimnáziumokat, szakgimnáziumokat és szakiskolákat is.

Az iskoláknak gondoskodniuk kell arról, hogy a tanév során a nevelőmunkát a meghatározott keretek között szervezzék meg, biztosítva a diákok számára a folyamatos és zavartalan oktatást.

Az érintetteknek már most érdemes megjegyezniük a legfontosabb dátumokat, hogy időben tervezhessék meg a programjaikat, és felkészülhessenek a tanév során várható eseményekre és szünetekre.

Maradjon tájékoztatva a Google Hírekben!

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET