HasznosHírekOtthon

Íme, az elengedhetetlen lépések, ha málnabokra van a kertedben!

A málnabokor gondos ápolása: miért fontos a rendszeres metszés?

Nem mindegy, hogy miképp és mikor metszünk, hiszen ez nagyban meghatározza a termés mennyiségét. A metszést nem szabad elhanyagolnunk, érdemes megtanulnunk és beiktatni a kerti teendők közé.

1. Metszés tavasszal

Tavasszal legkésőbb április elejéig végezzük el a metszést. Fontos, hogy a föld már olvadjon, de még ne legyen túlságosan meleg. Távolítsuk el az elszáradt és a sorból kilógó ágakat, valamint a vadhajtásokat. Vágjuk le a hajtásokat az első egészséges rügy fölött, amely ösztönzi a bokor további fejlődését. A szabályokat betartva egy 1 méter hosszú ágon legalább 15 friss hajtás kell, hogy legyen.

Ha azt szeretnénk, hogy a gyümölcsök egyszerre érjenek be, vágjuk az ágakat különböző hosszúságúra, legfeljebb 10 cm különbséggel.

2. Metszés nyáron

A málna virágzásának idején szüntelenül távolítsuk el a beteg, megsárgult ágakat és leveleket, hogy megóvjuk a rügyeket a fertőzéstől. Egy héten kétszer igyekezzünk visszavágni a gyorsan kinövő vadhajtásokat is, amelyek a tőtől kb. 20 cm-re nőnek ki.

Ha szeretnénk, hogy a málnabokrunk megszaporodjon, június elején vágjunk le 5-7 centimétert a 100-120 cm-es ágak végéből. Ez a metszési technikában segít elő a oldalsó hajtások fejlődését, aminek köszönhetően a következő tavasszal már több termő águnk is lesz.

3. Metszés ősszel

Óvjuk meg a málnabokrunkat a tél előtt: 2-3 héttel a tél beállta előtt vágjuk vissza az összes elszáradt, megbarnult, és a beteg ágakat. Érdemes ezeket az ágakat elégessük, így megakadályozva a betegségek továbbterjedését.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET