HasznosHírekOtthon

Júniusi kerti teendők: Az évszak legfontosabb munkái

A szakértőtől tanult legfontosabb feladatok a kertben júniusban

Egy kertész barátom személyes tanácsaiként fogadjátok az alábbi javaslatokat, ha valóban gazdag termést és szép kertet szeretnénk. Nyár elején sem állunk munka nélkül, íme a legfontosabb teendők:

Júniusi kerti teendők főbb pontjai:

Kapálás

Az elmúlt időszakban sok eső esett, ami a gyomok számára kedvező, gyors növekedést eredményez. Ezért kiemelten fontos átgondolni a gyomirtás stratégiáját. Minél tovább húzzuk az időt, annál nehezebb dolgunk lesz. Ezen felül, ne felejtsük el a gereblyézést és a kapálást sem, amellyel frissíthetjük a talajt és javíthatjuk növényeink vízellátását.

Megfelelő locsolás

A nyári száraz időjárásban kulcsfontosságú, hogy biztosítsuk növényeink számára a megfelelő vízmennyiséget, ami folyamatos odafigyelést igényel. Ha lehetőségünk van rá, reggel és este locsoljunk, ilyenkor ugyanis még nincs túl meleg, ezáltal kevésbé párolog el a víz. Külön odafigyelést igényelnek a cserepes és dézsás növények, ugyanis ezek száradnak ki legelőször.

Zöldségek és fűszernövények ápolása júniusban

Gereblyézzük át rendesen a talajt, majd tegyünk rá mulcsot. A folyamatos talajlazítással és gyomirtással megelőzhető a hajszálcsövesség kialakulása.

Ilyenkor lehetőségünk nyílik kézzel beporozni a dinnye és tökfajták virágait, amit ugyan segítenek a méhek, de nem érdemes csak rájuk bízni a munkát.

Ha nem sikerült májusban elültetni, még mindig van lehetőségünk: tegyünk bele a földbe karfiolt, karalábét, brokkolit és mellett.

A dísztök palántákat most már kiültethetjük, a melegebb időjárás ugyanis elősegíti a növekedésüket.

Ültethető zöldségek közül még ajánló a bokorbab, zöldborsó, édeskömény, hónapos retek, cékla, uborka, karalábé, fejes saláta, sütőtök, mángold és a karós bab.

Fűszernövényeket is vethetünk, például a kovászos uborkához kiváló a kapor, zsálya, turbolya és a petrezselyem.

Rendszeresen csipkedjük meg a oldalhajtásait, és távolítsuk el az alsó leveleket, és fordítsunk figyelmet növényeinkre.

Ne feledkezzünk meg a zöldbab, hónapos retek, sárgarépa és saláta rendszeres locsolásáról sem.

Rózsák ápolása júniusban:

A virágzás most kezdődik igazán beindulni. Óvatosan távolítsuk el az elszáradt virágokat, hogy a rózsabokor minél kevesebb levelet veszítsen. Semmiképpen se feledkezzünk meg növényeink tápanyag-utánpótlásáról.

A rózsák betegségei, mint a lisztharmat és a rózsarozsda viszonylag ritkán lépnek fel, ha a megfelelő fajtát a megfelelő helyre ültettük. A beteg leveleket azonnal vágjuk le, komposzthoz azonban ne adjuk! Ha mégis lisztharmat támadja meg növényeinket, ez a természetes szer segíthet.

Használhatunk készítményeket, amelyek természetesek és megvédik növényeinket a betegségektől és kártevőktől.

Megfelelő az időjárást ilyenkor a rózsatöveknek, frissen ültetett rózsa esetén különösen fontos, hogy esténként jól meglocsoljuk. A leveleket viszont ne öntözzük! Amikor a tövek jól begyökereztek, akkor már kevesebb öntözés is elegendő. A szerves trágya használatával a rózsa erőst lesz, és bő virágzást eredményez.

Ezeket láttad már?

Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET