Az egyiptomiak később kevésbé veszélyes, de mégis hatékony módszereket dolgoztak ki. Például, tudtátok, hogy a gyantázás technikája Egyiptomból ered? Ezek a bátor nők cukorpasztát oldottak vízben, majd amikor a változatosság a kellő helyre és konzisztenciára ért, rátették a szövetet és határozottan meghúzták!
A menstruáció az ókori egyiptomi nők számára egyáltalán nem volt ijesztő dolog. Az érett nők rongyból betétet használtak, majd zsinórokkal rögzítették a belső ruházatukhoz. A történészek szerint az ókori egyiptomi nők találták fel a világ első tampont.
A „Ízisz istennő csomója” is nagy segítséget jelentett számukra, amely az ókori Egyiptomban az élet és a jólét szimbólumának számított. A nők több darab vászonkendőt vettek, kötél formájába sodorták, összekötötték és a szükséges célokra használták.
Manapság minden boltban találhatunk menta cukorkát, amely gyorsan és hatékonyan távolítja el a kellemetlen szájszagot. Az ókori Egyiptom lakói számára azonban ez a folyamat hosszabb és bonyolultabb volt. először fel kellett olvasztaniuk a mézet, majd hozzáadni a különböző összetevőket, és lehűteni. Aztán adagokba osztották és cukorka formájába formálták. A friss leheletet olyan alapanyagok biztosították, mint a dinnye, az kesudió és a fenyőmag.
A szegényebbek egyszerűbb receptekkel is beérték. Szerencsére voltak üzleti szemléletű kereskedők, akik szívesen készítettek „frissítőket” a legkülönbözőbb ízlésekhez és pénztárcához. Az egyiptológusok szerint, a gazdagok minden étkezés után egy-egy menta cukorkát ettek.
Az afrikai hő elől még a nemesek számára is nehéz volt elbújni. Elképzelhetitek, milyen nehéz lehetett a helyzet a közemberek számára? Nem csoda, hogy az ókori egyiptomiak voltak az elsők, akik kísérletezni kezdtek a dezodorokkal. Próbálgatások és hibák után a legváratlanabb összetevők kombinálásával keresték a tökéletes receptet a száraz hónalj érdekében. És hadd mondjam el, sikerült nekik!