HasznosHírekOtthon

Mánia az ősz: Hogyan őrizzük meg a muskátlit a hideg hónapokban!

A muskátlik átlagos ára évről-évre szünet nélkül növekszik.

Azt szeretnénk, hogy a meglévő muskátlit hosszú hónapokig gondtalanul tartsuk, ezzel együtt pénztárcánk állagát is megőrizzük. Ezzel a rendszerünkkel kövesse az alábbi tippeket!

1) Hagyjuk a muskátlit cserépjében, változatlan környezetben. Csak egy világos helyre, 6-8 °C-os hőmérsékletre és minimális öntözésre van szükség (csak azért, hogy a talaj ne legyen túlságosan száraz). Az esetek többségében a növények elpusztulnak, de ha van lehetőségünk erre a módszerre, érdemes kipróbálnunk.

2) Egy alternatív lehetőség az, hogy kihúzzuk a növényeket a földből, radikálisan megrövidítjük a gyökereiket és hajtásaikat, majd 15 növényt telepítünk egy nagyobb cserépbe. Sötét helyen is tarthatjuk, de fontos, hogy ne legyen fagyos. Tavasszal kigyűjtjük a még reménykedő gyökereket, belemártjuk őket a vízbe, majd elültetjük.

3) A harmadik stratégia a hajtások dugványozása. Ősszel, szeptember-októberben hajtásokat vágnak a kivirágzott muskátlitövekből, majd tejfölös pohárban vagy apró cserépben gyökereztetjük. Világos, meleg helyet igényelnek, például a ablakpárkányt. Januárra kemények, tavasszal pedig virágzanak is.

Azonban mindhárom módszernek vannak hátrányai. Először is sok növény halálát okozhatjuk, mert a teleltetés nagyon megviseli őket. A fennmaradó növények pedig olyan kimerültek, hogy tavasszal már nem is virágzanak, legfeljebb a nyár közepére térnek magukhoz. A belső ablakpárkányon tartott, gyökereztetett dugványok pedig gyakran megrágják az ablakkeretet, amit aztán kétévente festhetünk újra.

Kövess minket a Google Hírek-ben is!

Ezeket láttad már?

Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET