A 2024-2025-ös tanév rendjét a kormányzat hivatalosan is kihirdette
Eljött az a pillanat, amikor mindenki tudhatja, hogy milyen eloszlásban lesznek a tanítási napok, és milyen időpontban következnek be az iskolai szünetek. Az újdonságok a csütörtöki Magyar Közlönyben jelentek meg.
A tanév kezdete és vége
A 2024/2025-ös tanévnek 2024. szeptember 2-én, hétfőn lesz a hivatalos kezdete. Ez a tanév egészen 2025-ig tart, a zárónap pedig június 20, péntek lesz.
A tanév folyamán várnak a diákokra és a tanárokra különböző események, szünetek, melyekre érdemes időben felkészülni.
Őszi szünet
A 2024-es őszi szünet nagy felkészülést igényelhet, mivel ennek előtti utolsó nap 2024. október 25-én, pénteken lesz. Ezt követően majdnem egy hét pihenés vár a diákokra. A szünet után az órák 2024. november 4-én, hétfőn folytatódnak. Ez a pár napos kikapcsolódás lehetőséget biztosít a diákoknak, hogy feltöltődjenek az őszi félévben.
Téli szünet
A 2024. év végére megadatik a diákoknak és pedagógusoknak a hosszabb pihenési idő, mivel a téli szünet előtti utolsó tanítási napon, 2024. december 20-án, pénteken lesz. Az új tanítási nap csak 2025. január 6-án, hétfőn kezdődik. Ezt megelőzően az ünnepeket és az újévet a családok közösen tölthetik otthon.
Tavaszi szünet
A tavaszi szünet 2025-ben április 16-áig tart, szerdáig, majd április 28-án, hétfőn folytatódnak a tanítási napok. Ekkor van idő megunni a húsvéti ünnepeket, vagy élvezni a tavaszi időt.
A befejező évfolyamok tanítási napjai
A végzős középiskolások számára külön időpontot jelöltek meg a tanév zárására:
A gimnáziumi és szakgimnáziumi 12. évfolyamon az utolsó tanítási nap 2025. április 30-án, szerdán lesz.
A kétévente részszakmára felkészítést folytató szakiskolákban, a tanév 2025. május 30-án, pénteken ér véget.
A tanítási napok száma
A tanév alatt a tanítási napok száma az intézménytől függetlenül 183 nap. A gimnáziumok, szakgimnáziumok és szakiskolák esetében ez a szám kicsit eltér:
Gimnázium és szakiskolákban: 180 nap
Nappali tagozatos szakgimnáziumban: 179 nap
A tanév minden oktatási-nevelési intézményre vonatkozik
A csütörtök esti rendelet értelmében a tanítási év minden oktatási-nevelési intézményre vonatkozik. Ez magába foglalja az általános iskolákat, gimnáziumokat, szakgimnáziumokat és szakiskolákat.
Az iskolák feladata, hogy a tanítási év során biztosítsák a tanulók folyamatos és zavartalan oktatását a megszabott időszakok szerint.
Érdemes az érintetteknek jegyzetelni a fontosabb dátumokat, hogy időben tudjanak tervezni, és felkészülni a közelgő szünetekre és eseményekre.