Az elfoglalt, atombiztos mindennapjainkat átlagában elnyelik a stressz és a depresszió. Kevés embert ismerünk, aki nem aggódik, nem stresszel a jövőtől, a munkahelyi, vagy családi problémák miatt.
Ha nem képesek vagyunk megbirkózni a stresszes helyzetekkel, ezek hosszú távon számtalan betegséghez vezethetnek.
1. Mentális zavarok
A stressz és a depresszió fásultságot, passzivitást, érdektelenséget, érzelmi labilitást, elszigetelődést, pánikrohamot, de akár addiktív viselkedést is eredményezhetnek.
2. Szív-és érrendszeri betegségek
Az érzelmi ingatagosság hatással van a szív- és érrendszerre is, folyamatos nyomást gyakorolva ezekre. Emiatt alakulhat ki szívritmuszavar, magas vérnyomás, szívelégtelenség, oxigénhiány, és visszér probléma.
3. Emésztőrendszeri betegségek
Némelyeknél kóros túlevés léphet fel, míg mások a stresszes időszakban nem képesek egy falatot sem lenyelni. A stressz következménye lehet gyomorsav-túltengés, fekély, epekő, székrekedés, vagy hasmenés is.
4. Migrén
A fejfájás gyakran a stressz és a szorongás következménye. Megfigyelhetjük, hogy amint stressz ér bennünket, gyakran fejfájás alakul ki. Súlyos esetekben ehhez szédülés is társulhat.
5. Bőrbetegségek
A tartós stressz ekcémát, pikkelysömöröket, aknékat vagy dermatitist is okozhat.
6. Rákos megbetegedések
Több kutatás is bizonyította, hogy az emlőrák sokkal nagyobb számban alakul ki azoknál a nőknél, akik stresszesek, mint a nyugodt és kiegyensúlyozott nőknél.
7. Cukorbetegség
Szakértők szerint a cukorbetegségre való hajlam már az anyaméhben kialakulhat, ha a várandósság alatt az anya erősen stresszes. Az ilyen egyéneknél a születés után a krónikus stressz vagy depresszió bármikor előidézheti a cukorbetegséget.