HasznosHírekOtthon

Téli szilvaápolás: Jövőre többszörös lesz a hálája!

Téli szilvaápolás: Jövőre többszörös lesz a hálája!

A szilva a szeptemberi hónapokban örvendezteti meg gourmand szívünket. De hogyan gondoskodjunk hű képviselőjéről, a szilvafáról, hogy a következő évben is bőven szolgáltasson nekünk? Összeszedtünk minden fontos információt, amit jól tennél, ha megjegyeznél, hogy fád téli ápolása se maradjon ki.

Sokan gondolják, hogy a nyár végével véget érnek a kerti munkák, pedig az ősz az a, időszak, amikor a gyümölcsfák, beleértve a szilvafát is, különös figyelmet igényelnek. Ha szeretnénk, hogy a szilvafa tavasszal erőteljesen kezdődjön, és jó termést nyújtson, ősszel számos ápolási feladat vár ránk. Ilyen például az avar és gyümölcs maradványok eltávolítása, a megfelelő trágyázás és a gyökérzet védelme a fagyoktól, mindezt pedig jól időzítve kell végrehajtani.

Hogyan készítsük fel a szilvafát a télre?

A termést követő időszak az idealis időszak a szilvafa felkészítésére a következő szezonra. De mire figyeljünk?

Első lépésként fontos a lehullott gyümölcsök összegyűjtése. Ha a talajon hagyjuk őket, hamar rothadásnak indulnak, ami nemcsak nem esztétikus látvány, de kártevőket is vonz.

Második kérdésként meg kell különböztetnünk a száraz és beteg ágakat és ezeket ősszel minden esetben metsszük vissza. Ennek köszönhetően megakadályozhatjuk a betegségek terjedését, és a fa egészséges növekedését is serkenthetjük.

Harmadik feladatként nagy figyelmet kell szentelünk a megfelelő őszi trágyázásnak. Fontos, hogy ne a tavaszi, hanem az őszi trágyát használjuk, mivel ez erősíti a gyökérrendszert és megvédi a növényt a fagyokkal szemben.

Mielőtt az első fagyok beköszöntek, célszerű a trágyázást elvégezni. Amikor a növények már befejezték az aktív növekedést, ideális az első fagyok előtt kijuttatni az őszi műtrágyát. Szeptember közepe körül, amikor a szilvát már leszüreteltük, a gyökérzet védelmét szolgáló trágyázás különösen fontos.

Ezt követően távolítsuk el a gyomokat a fa körül, és lazítsuk fel a talajt, hogy a tápanyagok jobban felszívódjanak.

Végezetül, a tél beköszöntével érdemes a fa körüli talajt letakarni, hogy megelőzzük a gyökerek megfagyását.

Ha ezeket a lépéseket követjük, biztosak lehetünk benne, hogy szilvafánk tavasszal is bőséges termést hoz. Ha van gyümölcsfákkal rendelkező kertje, akkor ősszel is figyeljen a megfelelő ápolásra, hogy növényei egészségesek és erősök maradjanak.

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET