A vastagbél megfelelő működése – az egészségünk értékes záloga
Orvosaink mindig hangsúlyozzák, mennyire kulcsfontosságú a szervezetünkben a tápanyagok megfelelő hasznosítása, valamint az, hogy a káros anyagok zökkenőmentesen távozhassanak.
Ha a méreganyagok felhalmozódnak, hosszú idővel nemcsak akut betegségeknek, de krónikus egészségügyi problémák kialakulásának is teret adunk.
A meghibásodott vastagbél számos kellemetlen tünetet generál – méreganyagok felhalmozódásától kezdve, a puffadáson, rossz emésztésen át, egészen a fáradtságig, depresszióig, rossz közérzetig, kellemetlen testszagig, intenzív izzadásig.
Hogyan ismerhetjük fel a vastagbél-problémák jeleit?
Ritka bélmozgástól kezdve, görcsökön át, vér a székletben, aranyér, hasmenés, székrekedés, nyálkás széklet, testi dehidratáció, fáradtság, hányinger, szájszag és lepedékes nyelv, hányásig.
Kalóriaszegény, rostokban gazdag étrenddel mérföldet tehetünk meg egészséges emésztésünkért és vastagbélünk épségéért. Az aloe vera, a szilfa, a kamilla tea, a búzafű-lé mind potent hatóanyagokkal rendelkeznek a vastagbél rendszer karbantartását illetően.
De ne feledkezzünk meg a rozmaring tea, a menta, a lenmag, a máriatövis-mag hatásairól, és a pitypang jótékony szerepéről sem a vastagbél egészségében. Mindezen növényi készítmények serkentik az emésztést, és segítenek megszabadulni a gázképződéstől.
Az egyik leghatékonyabb természetes emésztőenzim és vastagbél-tisztító növény a lenmag. A lenmag azonban csak akkor hasznosul a szervezetben legjobban, ha használat előtt porrá őröljük, és a napi adagot (1-2 evőkanál) joghurtba keverjük be, majd reggelire fogyasztjuk el.
Minden nap igyál kellő mennyiségű vizet, mert a lenmagok hatására duzzadni kezdenek, így jobban megtisztítják a bélrendszert a méreganyagoktól! Azok, akik sok kenyeret, túrót, és sajtfélét fogyasztanak, naponta vegyenek be egy teáskanál Epsom-sót egy kevés citromlében feloldva. Mindenképpen gondolj arra, hogy legalább 2-3 liter vizet ki kell inni egy nap!