BelföldGazdaságHírek

Vajon elérjük az 500 forintos eurót? Friss hír szerint ez a jövője Magyarországnak

A magyar forint árfolyama nemrégiben komoly nyomás alá került, és nem zárható ki, hogy a közeljövőben az egy eurós árfolyam eléri az 500 forintot.

Virovácz Péter, az ING főanalitikusa a Pénzcentrum Videoblogot adó CashTag interjújában azt mondta, hogy elképzelhető, hogy a magyar lakosság tranzakciókat kezd megbonyolítani euróban, nem pedig forintban.

Hornyák József, a Portfolio makróanalitikusa figyelmeztetett, hogy a költségvetés állapota nem vezethetett más eredményre, mint a forint gyengülése.

Közel-Kelet hatása

Az egyik fő indok, ami a forint gyengülését okozta, a Közel-Kelet romló helyzete, ami zavart okozott a pénzügyi piacokon. Egy héttel ezelőtt az euró árfolyama meghaladta a 400 forintot, és bár a forintnak sikerült ideiglenesen korrigálnia, nem volt képes tartósan 400 forint alatt maradni. Az elmúlt néhány napban a forint árfolyama átlépte a 402 forintot, ami másfél év alatti mélypontot jelent.

A jegybank lépéseinek hatása

Virovácz Péter kiemelte, hogy a forint gyengülésének felelősei részben a jegybank intézkedései. A piaci várakozások már a legutóbbi kamatdöntés előtt jelezték a kamatcsökkentés irányát.

A Magyar Nemzeti Bank nemrégiben valóban csökkentette a kamatot, ami a piaci reakciókat is befolyásolta. Az elemzők szerint a nemzetközi helyzet kiszámíthatatlansága miatt a jegybank nyitva hagyta a további kamatcsökkentés lehetőségét.

Költségvetési problémák

Hornyák József arra figyelmeztetett, hogy a forint gyengülésében a költségvetés romló állapota is szerepet játszik. A Magyar Nemzeti Bank hosszú hónapokon keresztül folyamatosan csökkentette a kamatokat, anélkül, hogy a gazdaság alapvető mutatói számottevően javultak volna.

A külkereskedelmi többlet magas szintje az egyetlen védőernyő a forint számára, de a gazdasági növekedés és a költségvetési deficit problémái aggodalomra adnak okot.

A jövő kilátásai

A befektetők figyelme egyre inkább a csökkenő államadósság kérdésére irányul, mivel a költségvetési hiánytervek tavaly és idén is többször változtak, és a deficit sokkal magasabb lett, mint korábban várták.

A jövőbeli kilátásokat tekintve nem csak a Közel-Kelet helyzete, hanem a hazai gazdasági és költségvetési mutatók is meghatározóak lesznek.

Összefoglalva, a forint gyengülése komplex folyamat, ami több tényező együttes hatásának eredménye. A piaci szereplők és az elemzők folyamatosan figyelik a helyzetet, hogy a legjobb döntéseket hozhassák meg a jövőben.

Kövess bennünket a Google Hírekben is!

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET