ÉletmódHírekSztorik

Véget kell vetnünk a lufik környezetkárosító szerepének

Az ünneplések során elengedhetetlennek tűnő lufik valójában hatalmas veszélyt jelentenek a Föld élővilágára. A Balloons Bowl nevű karitatív egyesület arra hívja fel a figyelmünket, hogy a változásért mi is tehetünk: a levegőbe engedett lufik végül mind visszakerülnek a föld vagy víz felszínére, és kárt okoznak a természetben.

1. A tengeri élővilágot érinti a legnagyobb mértékben a lufikkal szennyezett környezet

A tengeri madárvilág szempontjából a lufik jelentik a legnagyobb veszélyt. Ezt 1733 madárfaj ellenőrzésekor állapították meg, amelyből kiderült, hogy a vizekbe került hulladék lenyelése felelős minden harmadik madár haláláért.

A lufik veszélyét az alábbi öt fő okra vezethetjük vissza:

  • Távolságokat képesek megtenni.
  • Az állatok belegabalyodhatnak a lufik zsinórjába, vagy lenyelhetik a kipukkant lufikat.
  • A lebomló anyagból készült lufik nem jelentenek igazi megoldást.
  • Összefüggésben lehetnek az állatok számának csökkenésével.
  • Problémát jelent a lufik megfelelő kezelése.

A lufik, melyek kipukkadva végül a földön vagy a vizeken kötnek ki, gyakran összekeverhetők az állatok táplálékával. Nem csak madarak, hanem teknősök, delfinek, bálnák és halak gyomrából is előkerültek már lufik. A repülő lampionok, azaz égi lámpások hasonló veszélyt jelentenek, ezért is fontos, hogy a levegőbe való elengedésüket kerüljük.

2. A latex és fólia lufik sem bomlanak le

A lufik két leggyakoribb fajtája a latexből és a fényes anyagból készültek. A latex lufiknak akár négy év is szükséges a lebomláshoz, ami alatt jelentős károkat okozhatnak az állatvilágban. A fóliás lufik pedig még ennél is rosszabbak, hiszen ezek egyáltalán nem bomlanak le, ezérten súlyosan károsítják a környezetet.

3. A lufiknak létezik környezetbarát alternatívája

A lufik mindig valaminek az ünneplését szolgálják, fontos szerepet töltenek be a születésnapokon, fesztiválokon, és különböző eseményeken. Azonban jobban kell figyelnünk a használatukra, hiszen súlyos hatásuk van a környezetre és a vadvilágra. A lufikat sosem szabad szabadon a levegőbe engedni, a használatuk utáni kidobásról pedig mindig megfelelően kell gondoskodnunk. A fóliás lufik újrahasználhatóak, ezekből újrahasznosítható anyagok készülhetnek.

Léteznek alternatívái a lufiknak, melyeket az eseményeken kihasználhatunk. Ilyen lehet például a buborékfújás, szalagtánc, szélforgók, virágdekorációk, zászlófüzérek vagy sárkányok reptetése.

Hozzászólások

Vélemények, hozzászólások…Mit gondolsz erről a témáról? Meséld el!

Írd le a véleményedet, hadd tudjuk, mit gondolsz!

Δ

Ezeket láttad már?

[social-share total_counter_pos="leftbig"]
Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET