A visszerek néma kínozói a mindennapoknak
Sokan olyan problémával találkozhatnak, mint hogy a lábukon könnyen felfedezhetőek a sötét tónusú vénák, vagy akár megduzzadt, ujjnyi vastagságú kiterjedések is. Ezek mind-mind visszér problémára vihetnek rá a gyanút. A ‘visszér’ kifejezés általános elnevezése a mélyebb, nagyobb vénáknak és a felszíni, apróbb hajszálereknek is.
Az emberi test függőleges helyzete és kétkézlábú járása miatt, a hidrodinamikai viszonyok által előidézett változások leginkább az alsó végtagokat érintik, de gyakorlatilag bármely testrészen kialakulhatnak öröklött, vagy szerzett visszér-tágulatok – avat be a témában Dr. Sófalvy Zsuzsanna belgyógyász-angiológus szakorvos.
A visszereket alapvetően megvastagodott, eldeformált, csomózódásokkal ívelt vénáknak nevezhetjük, melyek nem képesek kellő mértékű hatékonysággal továbbítani a szén-dioxiddal és salakanyagokkal telített vénás vért a végtagoktól a szív irányába. Ahhoz, hogy megértsük a betegség kialakulásának mechanizmusát, ismernünk kell a vénák anatómiáját. A szervezetben megkülönböztetünk két fő értípust: az artériákat és a vénákat. Az artériák fő feladata a friss, oxigénnel dúsított vér tüdőből a szíven keresztül történő eljuttatása a test sejtjei felé.
Van megoldás: a zöld paradicsom a kúra gócpontjában
Moss meg néhány zöld paradicsomot és vágd őket karikákra. Az így előkészített paradicsomot helyezd a visszereknél elhelyezkedő csomópontokra. Ha szükséges, rögzítsd kötéssel. Hagyd a paradicsomot a visszereken, egészen addig, míg a bőröd bizseregni kezd. (ez általában 3-4 óra szükséges), ez már a kezelés hatását mutatja.
Az ezen módszer alkalmazása naponta ajánlott (lehetőség szerint több alkalommal is), az első javulás észrevehetőségéig, ez szokott 2 hét lenni. Ez idő alatt a véna csomópontok halványulása mellett, a fájdalom és duzzanat is eltűnik.
Ugyancsak segítséget tud nyújtani a visszér problémában az érett piros paradicsom is. Az eljárás megegyezik a zöld paradicsomos kezeléssel, viszont itt fontos, hogy az érett paradicsommal történő kezelést éjjel, vagy esti órákban végezzük.